Sık Sorulan Sorular

ANAHTARLAR DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ

Biz Neler Yapıyoruz

Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Maltepe belediye binası Yan sokağı İstanbul başka şubemiz yoktur.

Bazı eski model Japon araçlar hariç anahtardan anahtara kopyalama yapılamamaktadır sadece aracın obd giriş yerinden bizdeki immobilizer cihazlarımız ile girilerek yedek anahtar yapılabilmektedir. Bunun için ya aracın bize gelmesi yada bizim aracın yanına gitmemiz gereklidir.

Araç anahtarı yaptırabilmek için ruhsat sahibi olmanız gerek eğer kişi gelemeyecek durumda ise ruhsat ile birlikte fotokopisinin üzerine kendi isteğim ile bir adet anahtar yaptırdım yazıp imzalaması gerekir kimlik fotokopisi ve telefon ile teyit etmemiz gerekmektedir.

Evet yapılabilir gerekli belgeler şunlardır şirket sahibinin imza sirküsü, kimlik fotokopisi yazılı beyan ( 34… plakalı araca yedek anahtar yapılmasını rica ederim gibi) ve imza.

Evet, yedek anahtar yaptırırken küçük bir ücret karşılığında eski kayıp anahtarlarını hafızadan sildirebilirsiniz ücret almamızın sebebi immobilizer cihazlarımız bu işlem karşılığında kontör harcamasıdır.

Eğer İstanbul Anadolu yakasında iseniz gezici servisimiz ile gelerek öncelikle aracınızın kapıları kilitli ise zarar vermeden son model maymuncukla acıyoruz, daha sonra bilgisayarlı lazer kesim makinalarımız ile anahtarın metal kısmını yapıp immobilizer cihazımız ile aracın beynine bağlanarak yeni çipli immobilizerli anahtar yapıyoruz. İstanbul dışında iseniz oto elektrikcisine sizden istediğimiz bazı parçaları söktürüp bize kargolamanız yeterli yapıp aynı gün tekrar size kargoluyoruz tabi ki böyle durumlara düşmeden önce mutlaka yedek anahtar yaptırmanızı tavsiye ederiz. fiyat araç marka ve model yılına göre değişmektedir. bize e mail yada whatsapttan ulaşırken araç marka model ve üretim yılını belirtmeyi unutmayınız.

Tüm kredi kartları geçerli fakat sadece finans bank vade farksız 2 taksit yapabiliriz?

Hayır, Bunu beyinciler yapıyor.

Aracın marka model ve yılına göre değişiklik göstermektedir bunun için bizim ile iletişime geçiniz. mail yada whatsapp dan soracaksanız araç model ve üretim yılını belirtmeyi unutmayınız.

Bu soru ile ilgili Kasko oto anahtarı karşılar mı? yazımızı okuyabilirsiniz.

Öncelikle pilin değiştirin bunu yaptınız fakat çalışmadı ise iki olasılık vardı birincisi aracınız kumandayı unutmuş olabilir yeniden kodlanması gerekir ikincisi içerisindeki devrelerde problem olabilir bakılması gerek eğer şehir dışında iseniz kargo ile tamiratını yapıp gönderiyoruz.

Eğer kumandanız sıvı aldıysa genelikle yaz aylarında denize yada havuza anahtar ile birlikte girildiğinde yaşanan bu sorunun çözümü oldukça zordur hele ki tuzlu su bu durumda yapılacak ilk iş kumandanın pilini sökmek ve hemen açık halde kurumaya bırakmaktır daha sonrasında korozyonu önlemek için selülozik tiner de bekletip sonrasında fırça ile temizlemektir iyice kuruduktan sonra montajını yapmak eğer çalışıyorsa şanslısınız çalışmıyorsa yapılacak çok bir şey olamayabilir. tamir olup olmayacağını size söylemek için kumandayı bize getirmeniz gerek eğer fazla hasar almış ise yenisini yapmaktan başka bir çare olmayabilir.

Otomobil kullanıcılarının başını ağrıtan sorunlardan biride oto anahtarı kumandasının yıpranması, kırılması yada susta mekanizmasının bozulmasıdır neyse ki asanlar anahtar olarak yeni bir anahtar yaptırmanıza gerek kalmadan satın alacağınız kumanda kablarını sadece eski kumandanız da ki elektronik devreyi ve çipini aktararak size kolayca montaj yapabilirsiniz ( her model için geçerli değildir) yada İstanbul Maltepe deki adresimize gelerek cüzzi montaj ücretleri ile yaptırabilirsiniz. Bize sıkça sorulan sorular arasında otomobil kumandalarının kablarının yani dış plastik aksamının orijinal olup olmadığıdır bu soruya şöyle cevap verebiliriz hiç bir otomobil markası kumandaların yedek parçalarını veya susta mekanizmalarını ayrı olarak satmazlar sadece komple anahtar sipariş verebilirsiniz bu tabi ki büyük maliyettir çünkü kırılan bozulan anahtar kasalarını atmanızı yeni bir kumandalı anahtar yaptırmanızı söylerler bu tip kumanda kaplarını sadece oto anahtarcılar da tam uyum sağlayan ve kullanışlı olarak bulabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız gibi her kumanda kabını siz montajını yapamazsınız çünkü bazı kumanda kablarının ucundaki metal anahtar kısmında anahtar makinasında çektirmek işletmek gerekir mesela Toyota Corolla araçlarda olduğu gibi bu nedenle mutlaka bir oto anahtarcısı na uğramalısınız oto anahtarcıları bu işi profesyonel olarak yaparlar kumandanızın arızası varsa siwiçleri bozulmuş ise yada pili bitmiş ise veya pilin uzun süreli bitik durumda kalmış ise tamir ederler kumandanız tamir edilse bile çalışmayabilir bu durumda da kumandayı aracınıza kodlama tanıtma işlemini de yaparlar. oto anahtar için tıklayınız

Bu iki şekilde olabilmekte birincisi sadece üniteye yani alıcı beynine kopyalanan kumandalar dır bunlar genelde İtalyan yada alman menşeli ürünlerdir İstanbul dışında iseniz kargo ile gönderim yapıyoruz telefonda teknik destek ile size kumandanın nasıl kodlaya cağınızı söylüyoruz İstanbul da iseniz servis ücreti karşılığında biz de tanıtım yapabiliyoruz İkinci tip kumandalar bizdeki akıllı kumandalar sayesinde kumandadan kumandaya kopyalama yapılan tiptir yanınızda çalışan bir kumanda ile iş yerimize gelerek yaptırabilir yada kargo ile size gönderdiğimiz kumandayı sizde kolayca tanıtım yapabilirsiniz.

Eğer tamiri mümkün bir arıza ise iş yerimize getirerek tamiratını yaptırabilir yada şehir dışında iseniz kargoyla gönderip arızasını tamir ettirebilirsiniz.

Genelde sıvı teması olan kumandaların tamiri astarı yüzünden pahalıya geleceği için yenisi yaptırmanızı öneririz.

Tüm kumanda pili çeşitleri bizde mevcuttur genelde 23 ae 27 a cr 2032 cr 2016 gibi kodlara sahip piller kumandaların içerisinde çıkmaktadır. Yaklaşık olarak kullanıma göre değişmekle birlikte 2 yıl gibi bir zaman kullanabilirsiniz pil kullanımında dikkat etmeniz geren bazı hususları da belirtelim yüksek ısılara ayni araç içerisinde bırakılmamalı ve sıvı ile temas ettirmelisiniz. otopark kumanda çeşitleri için tıklayınız.

Kumandanızın ( sonradan takılma alam kumandaları için) bilgilerini yeni sustalı bir kumandaya kopyalayıp anahtar ucunu çekiyor sonrasında sizin ihtiyacınıza göre ister yedek anahtarınız da ki cipi çıkarıp yeni sustalı kaba takıyor isteseniz de eski yedek anahtarınızın içerisindeki çipi almadan yeni bir çip yapıp sustalı kumandanın içerisine koyuyoruz böyle olur ise + çip yapmış oluyoruz eğer yedek anahtarınız yok ise böylelikle 2. yedek anahtarınız oluyor oluyor.

Bu araç marka ve modeline göre değişkenlik göstermekte her geçen gün bu tip kumandaları bilgisayar programın sayesinde yenileri eklenmekte bunun için iletişime geçiniz.

Ara

Back to Top
Anasayfa
Whatsapp
Harita
Ara